Ajankohtaista


Kempeleen Kurpponen -lehti 2013

Kempele-Seura ry:n kotiseutulehti Kempeleen Kurpponen 2013 on julkaistu!

Lehden teemana on musiikki. Kempeleestä on ponkaissut maailmalle lukuisia laulajia ja muusikoita, kiitos aktiivisen kuorotoiminnan (mm. Musarit). Katso lehden sisältö tämän blogin Tuotteet-sivulta. Artikkeleissa on haastateltu mm. seuraavia: Seppo Härkönen, Juhani Konola, Jussi Rasinkangas, Jyrki Anttila, Pekka Itkonen ja Marja-Liisa Jääskeläinen. 52-sivuisessa lehdessä on artikkeleita musiikkialan laidasta laitaan, aina kirkkokuorosta populaarimusiikkiin.

Lehden hinta on 5 euroa. Myynti:
Kempeleen pääkirjasto, Zeppelin 3. krs (maksu vain käteisellä, varaa tasaraha)
Kempeleen kunnantalon neuvonta, Asemantie 1
Kempele-Seuran sihteeri Pentti Pylvänäinen, p. 0400-682793, penttikeijo.pylvanainen@gmail.com